Вибір електронасоса для палива

Електронасоси для пального – це пристрої призначені для швидкого перекачування дизпалива, бензину, керосину тощо.

У сучасному світі електричні насоси для пального мають дуже широке застосування від простих переносних заправних комплектів до автономних заправних станцій та нафтопереробних баз. У всіх можливих випадках експлуатації ці пристрої фактично є основним механізмом, без якого функціонування пального не можливе.

Основні види електричних насосів для перекачування палива

Широко експлуатують такі види електронасосів для пального:

  • Мембранні. Добре підходять для перекачування рідин низької в’язкості (бензин, дизпаливо, гас, тощо). Володіють простою конструкцією і довговічністю. Перекачування здійснюється внаслідок коливальних рухів еластичної мембрани, внаслідок чого створюється тиску всмоктування і передачі пального.
  • Відцентрові. Застосовуються для перекачування великих об’ємів пального у складі мобільних та стаціонарних міні АЗС. У цих насосах рідина всмоктується за допомогою обертового робочого колеса (імпелера) через центральний отвір, після чого подається далі з допомогою відцентрової сили.
  • Шестеренні. Зазвичай застосовуються для перекачування нафтопродуктів середньої та високої в’язкості, таких як біодизель, зимові (арктичні) види дизпалива, олива, мазут тощо. Перекачування рідини здійснюється двома зубчастими колесами, які рівномірним проштовхують пальне по трубопроводу.

Критерії вибору електронасоса для пального

Важливість правильного вибору насоса для пального виходить з передумов його експлуатації:

  • Безпека експлуатації. Пристрої покликані перекачувати бензин повинні бути виготовлені з матеріалів не допускають іскроутворень і є вибухозахищеними.
  • Надійність. Варто розрізняти насоси для побутового і промислового користування. Зазвичай побутові електронасоси не мають захисту від перегрівання, а тому тривалість їх безперервної роботи впродовж більше 30 хв не допускається. Промислове обладнання розраховане не тільки тривалу роботу маючи захист від перегріву, але й володіє низкою інших систем захисту від протікання рідини, захист від перевантаження, захист від короткого замикання та інші.
  • Ефективність роботи. Правильно підібраний насос відповідно до виробничих потреб виконуватиме покладену на нього роботу витрачаючи при цьому мінімум електроенергії та часу, а також дозволить уникнути ситуацій з передчасним виходом з ладу. Один з основних показників ефективності вважається продуктивність роботи насоса.

Ціна електричних помпових насосів: від чого вона залежить?

Ціна на електричний насос для пальногоУ інтернет-магазинах на сьогодні представлено широкий асортимент моделей електронасосів для пального різних конструкцій та з різними характеристиками від яких залежить ціна товару. Найдешевші моделі коштують від 600 до 6 000 грн, і вони зазвичай призначені для перекачування невеликих об’ємів нафтопродуктів, що характерно для побутового користування. Продуктивність роботи таких пристрої становить до 40 л/хв.

Середня цінова категорія електричних насосів 6 000-25 000 грн. Вони володіють продуктивністю від 60 до 120 л/хв і застосовуються у заправних колонках АЗС, забезпечуючи їх надійну і довготривалу роботу.

Обґрунтовано дорожчими є промислові електронасоси продуктивністю від 120 л/хв до 1 500 л/хв. Такі пристрої застосовуються на паливоперекачувальних станціях і нафтопереробних підприємствах. Їх ціна становить 25 000-160 000 грн.

Вартість електронасоса фактично визначається його основними характеристиками: тип конструкції, робочий тиск, продуктивність, напруга живлення, системи захисту тощо. Вплив на ціноутворення також мають якість конструкційних матеріалів, бренд і репутація виробника, гарантійне та післягарантійне обслуговування.

Користування та обслуговування електронасосів також потребує витрат на електроенергію і технічне обслуговування (заміна ущільнень, мастил та вбудованих фільтрів). Регулярність сервісних робіт залежить від інтенсивності експлуатації (тривала робота на максимальній потужності чи в агресивному середовищі). Заміна ремкомплекту ущільнень зазвичай коштує від кількох сотень гривень і при своєчасному обслуговуванні забезпечить довговічну роботу насоса. Заміна електродвигуна, крильчатки чи інших деталей коштуватимуть набагато дорожче.

Таблиця. Найпопулярніші моделі електричних насосів для пального

Модель Вид пального Продуктивність Ціна Гарантія Виробник
Занурювальний насос 12В для дизельного палива PROLUBE із шлангом та краном дизель до 15 л/хв 3 060 грн 12 міс. PROLUBE
Насос для перекачування палива 220 В, БЕНЗА Н220-40 дизель 40 л/хв 4 381 грн 24 міс. Бенза
Акумуляторний насос для дизельного пального БЕНЗА BP-40 дизель до 40 л/хв 5 577 грн 24 міс. Бенза
Насос для перекачування дизельного палива 12/24В, БЕНЗА Н12/24-60 дизель 60 л/хв 6 077 грн 24 міс. Бенза
Насос для перекачування дизельного палива 220 В, PA1 220-70 дизель 70 л/хв 8 219 грн 12 міс. Adam Pumps
Насос з лічильником преднабір дози для перекачування дизельного палива 220В, 60л\хв дизель 60 л/хв 12 900 грн 24 міс. Бенза
Насос для перекачування бензину 220 В, 50л/хв бензин, дизель 40 л/хв 13 678 грн 12 міс. Петролайн
Високопродуктивний насос для дизельного палива CG-500, 220В дизель 420 л/хв 21 861 грн 12 міс. Петролайн
Насос для бензину 12 В, EХ50 12-50 бензин, дизель, гас 45-50 л/хв 23 650 грн 12 міс. Piusi
Високопродуктивний насос для бензину та дизельного пального PL-ATEX-15/380 дизель, бензин, гас 250 л/хв 29 900 грн 12 міс. Петролайн

Популярні бренди електронасосів

Обираючи паливозаправне обладнання важливо вибирати продукцію надійних і перевірених виробників. Провідним українським виробником електронасосів є ТОВ Бенза, яка виготовляє якісну продукції. Компанія Бенза на електронасоси для пального надає гарантію 2 роки, що підтверджує надійність їх роботи. Разом з тим провідні світові виробники Gespasa (Іспанія), Adam Pumps і Piusi (Італія) на електронасоси надають гарантію лише 1 рік.

Загалом у каталозі сайту Петролайн представлено насоси для пального різних світових і вітчизняних виробників. Але важливою перевагою співпраці з компанією Петролайн є не тільки широкий асортимент товарів, а й можливість сервісного обслуговування та післягарантійного ремонту у власному сервіс центрі паливозаправного обладнання.

Який електронасос для палива краще вибрати?

Який електронасос для палива вибрати

Основними критеріями електронасоса для пального є:

  • тип пального (бензин, дизель, гас, олива, мазут тощо);
  • продуктивність роботи;
  • тип електроживлення 12/24В, 220В чи 380В;
  • наявність систем захисту (теплозахисту, вологозахисту, запобіжних клапанів, фільтрувальних елементів тощо).

Для вибору оптимального насос відповідно до специфіки Вашого бізнесу можна скористатися консультацією фахівця з паливозаправного обладнання, наприклад колеги по роботі, друга або менеджер фірми що займається продажем такого обладнання.

Якщо ж вирішили самостійно здійснити підбір електронасоса для пального, то в першу чергу потрібно врахувати умови користування в полі чи на підприємстві, оскільки від цього залежить тип електроживлення пристрою. Для перекачування бензину варто купити електронасос із вибухозахистом, а для дизпалива – пристрій без вибухозахисту, вартість якого є нижчою і можна зекономити гроші. Враховуючи об’єм пального яке потрібно перекачувати за годину чи добу визначте необхідну продуктивність насоса, щоб раціонально використовувати робочий час.

Висновки

Електронасоси для перекачування пального є ключовим механізмом паливозаправного обладнання, який здійснює швидку і безпечну заправку транспортних засобів та виробничого обладнання. Враховуючи умови експлуатації та особливості Вашого бізнесу під час вибору електронасосів Ви отримаєте ефективний пристрій та заощадите власні кошти.